BİZE SORUN
  • info@ramnur.com
  • +90 532 657 29 77

Yandex Harita Kaydı

Yandex Harita Kaydı

 Yandex Harita Kaydı

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte neredeyse araç Navigasyonları kullanılmaz oldu. Çünkü cebimizdeki cihazın klavyesini kullanarak, hatta sesli komutla aradığımız konumun, işletmenin veya kuruluşun nerede olduğunu bularak oraya yol tarifi alabiliyoruz. Google arama motorunun yaygın olarak kullanılması elbette Google haritaların kullanımına insanların daha aşina olmasını sağladı. 


Fakat Google Haritalar ilk zamanlar navigasyonlardaki gibi sesli tarif yerine sadece sizin konumunuzu ve gideceğiniz rotayı gösteriyordu. Bu da bir eksiklikti. Bu eksikliği iyi değerlendiren Yandex Harita Kaydı mobil uygulamasındaki adres arama sonuçlarında işaretlediğiniz bir konuma oluşturduğu rotaya sizi sesli yönlendiriyor, seslendirmenin bayan sesiyle mi erkek sesiyle mi yapılmasına dair ayar seçeneği bile sunuyordu. Hâl böyle olunca kullanıcılar Yandex Harita Kaydı’na aşina olmaya başladılar. Bu da Yandex Harita Kaydı kullanımını artırdı. Yandex kendini bu alanda geliştirerek Yandex Navigasyon Uygulamasını geliştirdi. Yandex Harita Kaydı’na benzeyen Yandex navigasyon zaten kullanımına aşina olan belli bir kitleye hitap ediyordu. Ayrıca yakındaki benzin istasyonu, eczane, lokanta gibi seçeneklerle Google haritaları solladığı özellikleri bile var.


Sizi tanımayan müşterilerinizin Google yerine Yandex kullandığını düşündüğünüzde Yandex Harita Kaydına kayıt yapmamak dezavantaj olur. Çünkü orada bulunmamak postansiyel müşterilerin size ulaşması yerine Yandex Harita Kaydı’da bulunan rakiplerinize ulaşmasına sebep olabilir. Bu da sizi ticari olarak geriye düşürdüğünden mutlaka Yandex Harita Kaydı yaptırmanız her zaman rekabet ortamında rakiplerinize karşı sizi avantajlı kılar. 


Yandex Harita Kaydı ayrıca Yandex Navigasyon’da  işletme adınızla arama yapıldığında size ulaşılmasını kolaylaştırır. Ayrıca konum göndermenize gerek kalmadan hem sizi bilen tanıyanlar için hem de tanımayan potansiyel müşterilerinizin işletmenize ulaşımında müşteri kazandıracağı gibi müşteri kaybının da önüne geçer. 
 


2008 yılından bu yana Ramnur Bilgi Teknolojileri - Profesyonel Web Tasarım, Seo, Kurumsal e-Mail, Domain Tescil, Google Ads Reklamları başta olmak üzere Akademik Anket, Logo Tasarımı, İmza Tasarımı, Kurumsal Kimlik Oluşturma, Dijital İtibar Yönetimi, SSL Güvenlik Sertifikası, Google Haritalar, Yandex Haritalar ve Sosyal Medya desteği hizmetlerini sunmaktadır.

> > > >