BİZE SORUN
  • info@ramnur.com
  • +90 532 657 29 77

Web Sitesi Seo

Web Sitesi Seo

 Web Sitesi Seo

Google arama motorunun ülkemizdeki pazar payı %90'dan fazla. En fazla kullanılan arama motoru yani. Türkiye'de de internet erişimi olan yaklaşık 64 milyon kullanıcı var. Google’ın pazar payının yüksek olmasının nedeni şüphesiz kullanıcıları doğru sonuçlara erişmesini sağlamasından kaynaklanıyor. Şöyle düşünün bir konuda arama yaptınız sizin karşınıza alakasız sonuçlar geldi veya 10 aramanızın beşinde sizi doğru sonuca götürdü. Böyle bir arama motorunu kullanır mısınız? Elbette ki; hayır! 


Google sürekli olarak kullanıcıların istediği sonuçlara erişmesi için çeşitli algoritmalar geliştiriyor. Bu algoritmaları sürekli olarak düzensiz aralıklarla ihtiyaç gördüğü zamanlarda diyebileceğimiz aralıklarda güncellemeler ile duyurur. Bunu da web sitelerini doğru bir şekilde sıralayabilmek ve arama yapan kullanıcılara en doğru bilgiyi en kısa sürede ulaştırmak için yapar.


İnternet kullanıcıların çoğu bilgiye erişimde Google’ı kullandığı gibi, adres sormada, hizmet aramada da çok fazla tercih ettikleri arama motorudur. Bu nedenle hizmet ve ürün satan ticari mantıkla hareket eden herkes bu potansiyel müşterilerin kendilerine ulaşması için Google’da üst sıralara çıkmayı hedefler. Google ise buna karşılık olarak kullanıcı deneyimine önem verir. Yani kısacası kullanıcıların memnun kalacağı web sitelerini üst sıralarda çıkarmak Google’ın diğer arama motorları Yandex, Bing gibi arama motorlarına karşı zirvede kalabilmesi için izlediği stratejidir. 


Bu nedenle Google'da üst sıralarda çıkmak için web sitenizin kullanıcı deneyimi harika olmalı, hızlı açılmalı ve mobil uyumlu olmalı. İçeriği özgün olmalı, görsellerinin net ve yerinde kullanılması, menü diziliminin doğru navigasyon kullanılarak yapılması gerekmektedir. Google’da üst sıralarda çıkmak, Google’a şirin gözükmek için yapılan hamlelerin yerine hem Google Seo güncellemelerine dikkat ederek, hem de kullanıcı dostu bir iş çıkararak istenilen sonuca erişilebilir.  


Mobilin çağı çoktan geldi çattı. Mobil aramaların oranı masaüstü aramaları 4'e katladı. Duyarlı, mobil uyumlu tasarım ve hızlandırılmış mobil sayfalar olmazsa olmaz. İçeriklerinizi kullanıcılarınız için oluşturun ve onların ilgi alanlarına göre SEO uyumlu bir şekilde, uygun anahtar kelimelerle zenginleştirilmiş site içeriğinin olması gerekmektedir. 


Web Sitesi SEO Google’ın veya diğer arama motorlarının belirlediği, yayınladığı güncellemelerde geçen kurallara uygun istenilen anahtar kelimelerde kullanıcı deneyimine uygun hareketlerle web sitesi üzerinde yapılan işlemler bütünüdür. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ile web siteniz hedeflediğiniz doğru anahtar kelimeler ile hizmet verdiğiniz alanda veya ürün sattığınız sektörde ticari olarak cironuza hatırı sayılır bir katkı sağlar. Bu ticarette, rekabet gösterdiğiniz sektörde hiç şüphesiz sizi avantajlı hale getirir. 


Globalleşen dünyada teknolojiden uzak yaşamak nasıl imkansız hale geldiyse, ticari olarak sektörler için daha fazla önem arz ettiği bir noktaya gelmiştir. En doğru yatırım, en güzel reklam biçimi sektörünüzle ilgili olarak potansiyel müşterileriniz olan kişilerin hizmet verdiğiniz, ürün sattığınız alanlarda araştırma yaptıklarında sizin onların karşısına doğru bir biçimde çıkmanızdır. 


Web Sitesi SEO sizin potansiyel müşterilerinize ulaşmanızı sağlar. Direk reklam olmasa bile en direk olarak bir reklam yöntemidir. Web Sitesi SEO konusunda başarı çok önemlidir. 7/24 dünyanın her yerinden erişime açık siz uyurken, tatildeyken, hiç farkında olmadan açık olan işletmenizin şubesi haline gelmiş bir web sitesi işlerde muazzam bir ilerleme sağlamanıza olanak tanır. Bu nedenle Web Sitesi SEO internet siteleri için vazgeçilmez bir tekniktir. Bu tekniği kullanmayan internet siteleri rakiplerine göre geride kalır, daha az trafik çeker ve hedeflerine ulaşamaz. 
 


2008 yılından bu yana Ramnur Bilgi Teknolojileri - Profesyonel Web Tasarım, Seo, Kurumsal e-Mail, Domain Tescil, Google Ads Reklamları başta olmak üzere Akademik Anket, Logo Tasarımı, İmza Tasarımı, Kurumsal Kimlik Oluşturma, Dijital İtibar Yönetimi, SSL Güvenlik Sertifikası, Google Haritalar, Yandex Haritalar ve Sosyal Medya desteği hizmetlerini sunmaktadır.

> > > >