BİZE SORUN
  • info@ramnur.com
  • +90 532 657 29 77

Logo Yapma

Logo Yapma

 Logo Yapma

Şirket, kuruluş veya organizasyonların özgün çizimlerle ürünlerini, hizmetlerini, vizyonlarını yansıtan kurumsal kimlikliğin en önemli parçası olan tasarımlara logo denir. Logo Yapma belirtilen tanıma uygun olarak özgün olmalı, rengiyle çizimiyle temsil ettiği markanın veya kimliğin öne çıkarılmasını sağlamalıdır. Ancak bunu sadelikle başarmalıdır. Karmaşık olan, bütün ürün ve hizmetleri aynı anda yansıtmaya çabasında olan logolar amatör kalırlar.Büyük kuruluş ve şirketlerin logo tasarımlarına bakıldığında bazen bir eğik çizgiden, bazen bir virgülden, bazen ise ısırılmış bir elmadan ibarettir.

Bir espri güldürmüyorsa ve ardından esprinin anlaşılması için açıklama yapılıyorsa o esprinin kalitesi düşüktür. Logo Yapma da tıpkı bu örnekteki gibi anlaşılması için çok fazla çizim ve simge kullanılmış ise profesyonellikten ve kaliteden uzaklaşılarak kalitesinin düşük olacağını söylemek mümkündür. 


Logo Yapma Vektörel olarak çizilmeli, baskıya uygun olmalıdır. Vektörel çizilen bir logonun dijital ortamda boyutu (en ve boy olarak) ne kadar büyütülürse büyütülsün çözünürlüğü (netliği) bozulmaz. 


Logo Yapma ile diğer dikkat edilmesi gereken husus ise kullanılan renklerdir. En fazla 2 veya 3 renk kullanılmalıdır. Logonun tasarımının simetrik olması gerekir.  Logo Yapma ile hazırlanan çizimin görsel olarak bir simge olduğunun unutulmaması ve bu doğrultuda sektör, kimlik gibi faktörlerde çizimde dikkate alınmalıdır. 


Tasarımı tamamlanan logonun akılda kalıcı bir görüntüsünün olması, kurumsal kimliği doğrudan temsil ettiği için uzun süre kullanılacağı da göz önünde bulundurularak geçiştirme ve idareten yapılan bir çalışmadan kaçınılmalıdır. 


Logonun evrenselliği, dikkat çekiciliği, güven vermesi, özgün olması, akılda kalması, kurumsal kimliği yansıtması, renk uyumu, çizimin simetrik olması koşuluyla basit olması Logo Yapmada dikkat edilmesi gerek başlıca başlıklardandır. 
 


2008 yılından bu yana Ramnur Bilgi Teknolojileri - Profesyonel Web Tasarım, Seo, Kurumsal e-Mail, Domain Tescil, Google Ads Reklamları başta olmak üzere Akademik Anket, Logo Tasarımı, İmza Tasarımı, Kurumsal Kimlik Oluşturma, Dijital İtibar Yönetimi, SSL Güvenlik Sertifikası, Google Haritalar, Yandex Haritalar ve Sosyal Medya desteği hizmetlerini sunmaktadır.

> > > >