BİZE SORUN
  • info@ramnur.com
  • +90 532 657 29 77

Kurumsal Hosting

Kurumsal Hosting

 Kurumsal Hosting

Kurumsal Hosting her gün ziyaret ettiğimiz web sitelerinin barındığı sunuculardan alınan hizmete verilen isimdir. Kurumsal Hosting hizmeti almayan, Kurumsal Hostingi olmayan web sitesi yayın yapamaz. Bu nedenle kalitesi çok önemlidir. Biz bir internet sitesinin adresini yazıp tıkladığımızda aslında daha önce o internet sitesinin adresiyle ilişkilendirilmiş 7/24 açık güçlü sunucularda ayrılmış bir alan içerisindeki web sitesinin dosyalarına erişmekteyiz. Gireceğimiz web sitesinin ismiyle ilişkilendirilen bu sunucun kapalı olması, internetinin kesik olması gibi durumlarda o web sitesini görüntüleyebilmemiz, erişebilmemiz mümkün değildir. Bu nedenle Kurumsal Hosting çok önemlidir. 


Kurumsal Hosting hizmetinin barındığı konfigürasyonu güçlü Serverlar (sunucu bilgisayarlar) genellikle yüksek hızlı ve birden çok seçenekli  (fiber, uydu, mobil) internet alt yapısına sahip, 7/24 fiziksel olarak korunan, kesintisiz güç kaynağı, jeneratör desteğinin olduğu ayrıca siber saldırılara karşı da firewall (güvenlik duvarı) önleminin bulunduğu Data Centerlarda barınırlar. 


Web sitemizin olmazsa olmazı olan Kurumsal Hosting hizmetinin kalitesi bir yerde web sitemizin kalitesine eşdeğerdir. Çok iyi hazırlanmış bir web sitesinin alt yapısı olan Kurumsal Hosting hizmetinin kötü olması o web sitesine harcanan emeğin çöp olmasına sebep olur. Ayrıca web sitesinin kalitesiyle Kurumsal Hosting kalitesinin bir birini tamamlayan öğeler olduğunu söylemekte yanlış olmaz. Çünkü ikisinden birinin noksan olması o web sitesinin hedeflerine ulaşmasına engeldir. 


Bu teknik detayların ardından önemli olan bir diğer husus ise web sitesinin barındığı sunucuda barınan diğer web siteleridir. Bu web sitelerinin kara listeye alınmış olması, erişiminin engellenmesi veya yasa dışı yayınlar yapması biz farkında olmazsak bile bizim web sitemiz için kalite sorunları doğurmaya başlar. 


Web siteleri işletmeler için sanal ortamdaki şubeler gibidir. Kişisel web siteleri de dijital itibar yönetiminin en önemli öğesidir. 7/24 dünyanın her yerinden erişme açık olmalıdır. Web sitesinin bir yıl içerisinde erişilebilir olduğu sürenin aritmetik ortalamasına Uptime oranı denir. Bir web sitesinin 1 yıl yani 365 gün boyunca Uptime oranının %99,9 seviyelerinde olması gerekir. Bu seviyenin tutturulamaması, ya da daha düşük bir oran Kurumsal Hosting kalitesinin düşük olmasına işaret eder. 


Web sitesinin çeşitli aralıklarla kapalı olması, erişilememesi hem kullanıcılar, hem arama motorları tarafından dışlanan bir durumdur. Web sitelerinin Uptime oranına değindikten sonra açılış hızına dair de birkaç detay belirtmek gerekir. Kurumsal Hosting hizmetinin barındığı sunucunun bulunduğu Datacenter (veri merkezi) internet hızının yüksek olması internet sitesinin hızlı yüklenmesi kriterlerinden biridir. Bu nedenle Kurumsal Hosting hizmet tercihinde yukarıda belirtine kriterlere dikkat etmek gerekir. 
 


2008 yılından bu yana Ramnur Bilgi Teknolojileri - Profesyonel Web Tasarım, Seo, Kurumsal e-Mail, Domain Tescil, Google Ads Reklamları başta olmak üzere Akademik Anket, Logo Tasarımı, İmza Tasarımı, Kurumsal Kimlik Oluşturma, Dijital İtibar Yönetimi, SSL Güvenlik Sertifikası, Google Haritalar, Yandex Haritalar ve Sosyal Medya desteği hizmetlerini sunmaktadır.

> > > >