BİZE SORUN
  • info@ramnur.com
  • +90 532 657 29 77

Kurumsal e-mail

Kurumsal e-mail

 Kurumsal e-mail

Günümüzde en çok kullanılan haberleşme türlerinden biri olan e-mail (e-posta)  online / elektronik mektup görevi görür. Firmalar ve şirketler için e-mail kurumsal kimliğin bir parçasıdır. Şirketinizin web sitesi varsa mutlaka şirket web sitesi uzantılı bir e-mail kullanmalısınız. Yazışma yaparken bu aynı zamanda web sitenizin dolayısıyla şirketinizin reklamını da yapar.

Çalışan sayısının fazla olduğu şirketlerde Kurumsal e-mail kullanımı kaçınılmazdır. Hem şirket içi kullanım hem müşteri ve diğer şirketlerle yapılan yazışmalarda kurumsal e-mail kullanılmalıdır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri Kurumsal e-mail alt yapısıdır. Uzun süre kullandığınız cep telefonu numaranız artık sizinle özdeşleşmiştir. O numaranın 1 hafta kapalı kalması sizi ticari olarak belki de telafisi mümkün olmayan zararlara uğratabilir. Kurumsal e-mail’de de aynı şey geçerlidir. Uzun süre kullandığınız şirket e-postasının çalışmaması, çalışmadığı süre boyunca yazışma yapamamanız ticari olarak sizi hem maddi zarara uğratır. Hem de şirketin ve sizin itibar kaybı yaşamanıza sebep olur. Kurumsal e-mail alt yapınızın güçlü olması, bu hizmeti aldığınız firmanın işe teknik olarak hâkim olması ve yaşanabilecek teknik problemleri çok kısa sürede çözüme kavuşturması sizin ve şirketinizin bu tür sorunlarla karşılaşma riskinizi azaltır.

Teknik alt yapısı güçlü Kurumsal e-mailler iş hayatında başarılı bir şirket profili oluşturmak, teknik problemlere takılıp kalarak sektöre odaklanmamızı, işlerimizin gecikmesine, müşterilerimize veya hizmet sağladıklarımıza zamanında ulaşamama sorunlarını yaşamamıza karşı alınan iyi bir tedbirdir.

Şirketimizin web sitesinin uzantısını içermeyen, ücretsiz olarak oluşturulan Gmail, Yahoo, Icloud, Hotmail, Outlook gibi e-posta alt yapılarını kullanmak hesap yönetimi açısından risk oluşturabilir. Uzun süreler işimiz için kullandığımız elektronik posta hesaplarının herhangi bir şekilde Hacklenmesi o hesaba bir süre veya tamamen giriş yapamamak büyük bir sorundur. Kurumsal e-mail’de ise; kullandığınız elektronik posta adresinin uzantısı web sitesi alan adınız olacağı için hesap yönetimi çok kolaydır. Hacklense dahi geri dönüşü mümkündür.

Kurumsal e-mail kullanan şirketlerin sektördeki diğer şirketler ve insanlar tarafından işine ciddiyetle yaklaştığı izlenimi edinmesini sağlar.  Sizde şirketiniz için mutlaka web sitenizin uzantısını içeren bir kurumsal e-mail hesabına sahip olmanız gerekir.

İlk izlenimin her zaman önemli olduğu hayatta ilk kez çalışacağınız, hizmet vereceğiniz veya ürün satacağınız kişi veya kurumlarla yazışırken sıradan bir elektronik posta adresiyle yazışmak yerine şirketinize ait Kurumsal e-mail adresi ile yazışmanız onların size karşı ilk izlenimini pozitif kılar ve sizi avantajlı hale getirir. Bu nedenle şirketiniz için mutlaka Kurumsal e-mail kullanmalısınız.


2008 yılından bu yana Ramnur Bilgi Teknolojileri - Profesyonel Web Tasarım, Seo, Kurumsal e-Mail, Domain Tescil, Google Ads Reklamları başta olmak üzere Akademik Anket, Logo Tasarımı, İmza Tasarımı, Kurumsal Kimlik Oluşturma, Dijital İtibar Yönetimi, SSL Güvenlik Sertifikası, Google Haritalar, Yandex Haritalar ve Sosyal Medya desteği hizmetlerini sunmaktadır.

> > > >