BİZE SORUN
  • info@ramnur.com
  • +90 544 626 00 21
  • +90 544 626 00 21

Dijital İtibar Yönetimi

Dijital İtibar Yönetimi

 Dijital İtibar Yönetimi

Dijital İtibar Yönetimi kişi veya kuruluşlar hakkındaki algıya dijital dünyada yön verilmesine denir. Dijital İtibar Yönetimi şunun için önemlidir. Kişi veya şirketler hakkında olumsuz haber ve içeriklerin internette dolaşması, bu haber veya içeriklerin arama motorlarında üst sıralara yansıması bunlara karşı yapılacak iş ve işlemlerin profesyonel çözümlerle bertaraf edilmesini gerektirir. 


Tanımadığımız bir kişi tanımak istediğimizde netten araştırma yaparız. Gerek internet arama motorları gerekse sosyal medya üzerinden hakkında daha önceki tarihlerde yayımlanmış içeriklere bakma ihtiyacı hissederiz. Çünkü burada şu faktörler vardır. Bizim araştırdığımızdan araştırılanın haberi yoktur. Haberi olmadığından da araştırma tarihinden önce hakkında internetteki bilgilere müdahale şansının olmasının ihtimalinin olmayacağı algısı bizi o kişi/kuruluş hakkında edineceğimiz bilgilere güven duyarak o kişi veya kuruluş hakkında bir yargıya varmamızı sağlar. 


Dijital itibar yönetiminin de en önemli noktası kişilerin araştırıldıklarında karşılarına çıkacak bilgilerin kontrolsüz olmamasıdır. Önceden bu konuda tedbir alınarak doğru, dürüst hazırlanmış sayfaların internetten yayınlanarak ileride çıkacak olumsuz içeriklere karşı yapılacak araştırmalarda kısa süre de olsa (olumsuz içerikler kaldırılana dek)  olumsuz içeriklere cevap niteliğinde olacak kaynak web sitelerinin oluşturulmasıyla mümkün olabilmektedir. 


Dijital İtibar Yönetimi globalleşen, internetle haşır neşir olan dünya toplumunda ve iş hayatı için çok önemlidir. Dijital İtibar Yönetimi bir reklam çalışması gibi düşünülebilir. Sizin veya şirketiniz hakkında olumsuz içerik ve reklamlara karşı mücadele etmek, mücadele sonucu bu olumsuz içerik ve reklamları kaldırana dek cevap verilebilecek bir platformun (web sitesi, sosyal medya hesaplarının) önceden hazırlanarak olumsuzluklara karşı tedbirli olmak her zaman için iyidir.


2008 yılından bu yana Ramnur Bilgi Teknolojileri - Profesyonel Web Tasarım, Seo, Kurumsal e-Mail, Domain Tescil, Google Ads Reklamları başta olmak üzere Akademik Anket, Logo Tasarımı, İmza Tasarımı, Kurumsal Kimlik Oluşturma, Dijital İtibar Yönetimi, SSL Güvenlik Sertifikası, Google Haritalar, Yandex Haritalar ve Sosyal Medya desteği hizmetlerini sunmaktadır.

> > > >
Bizi Arayın